Всі зображення є властністью Вячеслава Гутирі. Неавторизоване використання недозволене. Любе вікористання та/або копіювання цих зображень без письмового дозволу Вячеслава Гутирі - це порушення міжнародного права інтелектуальної властності.
     Людина-степ, людина трава, людина-історія. Вячеслав - скульптор.

   Дерево, камінь, глина - його стихія, його знання.
   Закручені, як язики полум'я, як стеблини степової трави, скульптури угвинчуються в небесну твердь, вітром крізь серце викликаючи з небуття міфи і легенди давніх часів. Звивісті тіла амазонок, навіяні колиханням трав; закручений рукою жорстокого воїна-скіфа в тугу спіраль кінь - відлуння, що живе в землі. Скульптури застигли в станї вознесїння, переходу до нової субстанції. Вони злилися в любовному прагненні, набуваючи мирних округлих форм - знаків добра.
   Вячеслав провокує до збудження сили зачарування та інтелектуальної сприйнятливості землі, на якій живе. Для нього не існує поняття провінції, глушини. Його роздратована свідомість протинає тисячоліття, він, як бог, повертає до життя, до пам'яті з пітьми гротів Аіда погублену душу краю.
   В скульптурах Гутирі немає й тіні невпевненності, вони - полум'яний вихор, що відганяє зло, вони - вірні обереги степняків.

Олександр Ляпін

 


© Вячеслав Гутиря 2002